Technologia komputerowa w naszym życiu

Od momentu, gdy komputery stały się ogólnodostępne w naszym życiu minęło niewiele czasu. Jednak technologia ta tak bardzo się rozwinęła, że dziś znajduje ona zastosowanie w większości urządzeń używanych przez nas codziennie. More »

Nowości w Google Street View

Wszyscy wiemy, że firma Google udostępnia nam mapy całego świata. Oprócz zwykłych map, mamy tam możliwość przeglądania miast w rzeczywistych kolorach i kształtach. Jednak od kilku lat wprowadzono jeszcze jedną innowację: Google Street View. Aplikacja ta umożliwia przeglądanie miast i obszarów w trójwymiarze w charakterze osoby poruszającej sie po drogach tych miejsc. More »

Co robić gdy zalejemy nasz sprzęt ...

Co robić gdy zalejemy nasz sprzęt elektroniczny (komputery, laptopy, ipady itp.). No właśnie jest to bardzo trudne pytanie. Niejednokrotnie spotykamy się z tego typu problemem. Jednak najpierw skupmy się co można zrobić jeśli zostanie zalany powiedzmy laptop. More »

 
POST single

Nowoczesne metody oświetlania pomieszczeń

Współczesne oświetlenie w dowolnej kuchni

Ciekawe wykorzystanie oświetlnia w technologi LEDKażda kuchnia jest sercem mieszkania, w niej bowiem przygotowujemy posiłki i spędzamy najwięcej czasu z wszelkich pomieszczeń w mieszkaniu w gronie najbliższej rodziny. W związku z tym tak ważny jest stosowny dobór oświetlenia zarówno w kuchni jak i jadalni. Równomierne oświecenie tych pomieszczeń jest nadzwyczaj ważne. Nie oznacza to, iż musimy się ograniczać do 1 lampy. Przy współczesnych możliwościach technologicznych lampy oprócz swojej ważnej roli – oświetlenia pełnią także funkcje dekoracyjne. Do ozdobienia w nietypowy sposób kuchni coraz większą sławą cieszy się oświetlenie LED. Należy pamiętać, iż nie zastąpi ono głównego oświetlenia.

Wady i zalety wyboru technologi LED

Współczesne lampy zrealizowane w technologi LEDDecydując się na diody LED, taśmy LED i tym pokrewne wyroby należy odpowiedzieć sobie na pytanie „do czego ma ono służyć”? Nade wszystko powinno dobrze oświetlać płaszczyznę roboczą – blat roboczy, zlew, kuchenkę. Drugim podobnie istotnym czynnikiem jest sam odcień światła. Przy kolorowych diodach LED może zdarzyć się lekkie przekłamanie kolorów, które w znacznym stopniu utrudni przyrządzanie posiłku czy chociażby rozróżnienie czy dany produkt jest dobry czy zepsuty. Wyraźnym atutem ledowego światła jest niezwykle mała energochłonność. Z racji częstego przebywania w kuchni jest to niezwykle ważny atrybut, pozwalający obniżyć rachunki. Świetlówki LED prawidłowo sprawdzają się też jako główne oświetlenie sufitu. Dobrze wyznaczona lokalizacja źródeł światła w dużej mierze ułatwia prace w kuchni, jednocześnie nadając jej przytulności i domowego ciepła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *