Technologia komputerowa w naszym życiu

Od momentu, gdy komputery stały się ogólnodostępne w naszym życiu minęło niewiele czasu. Jednak technologia ta tak bardzo się rozwinęła, że dziś znajduje ona zastosowanie w większości urządzeń używanych przez nas codziennie. More »

Nowości w Google Street View

Wszyscy wiemy, że firma Google udostępnia nam mapy całego świata. Oprócz zwykłych map, mamy tam możliwość przeglądania miast w rzeczywistych kolorach i kształtach. Jednak od kilku lat wprowadzono jeszcze jedną innowację: Google Street View. Aplikacja ta umożliwia przeglądanie miast i obszarów w trójwymiarze w charakterze osoby poruszającej sie po drogach tych miejsc. More »

Co robić gdy zalejemy nasz sprzęt ...

Co robić gdy zalejemy nasz sprzęt elektroniczny (komputery, laptopy, ipady itp.). No właśnie jest to bardzo trudne pytanie. Niejednokrotnie spotykamy się z tego typu problemem. Jednak najpierw skupmy się co można zrobić jeśli zostanie zalany powiedzmy laptop. More »

 
POST single

Nowości w Google Street View

Wszyscy wiemy, że firma Google udostępnia nam mapy całego świata. Oprócz zwykłych map, mamy tam możliwość przeglądania miast w rzeczywistych kolorach i kształtach. Jednak od kilku lat wprowadzono jeszcze jedną innowację: Google Street View. Aplikacja ta umożliwia przeglądanie miast i obszarów w trójwymiarze w charakterze osoby poruszającej sie po drogach tych miejsc.

Mapa została zrobiona za pomocą samochodów z zamontowanymi na dachu kamerami szerokokątnymi. Samochody te pokonały setki tysięcy kilometrów po całym świecie. Robiąc cały czas zdjęcia mamy możliwość później podglądnięcia tych miejsc. Co ciekawe, niedawno, do ogromnej galerii Street View dołączyła wieża Eiffla. Oprócz możliwości podglądu wspaniałych widoków Paryża z zabytku, będzie możliwość poznania krótkiej historii 140 letniego monumentu. Jak wiemy oczywiście wieża Eiffla jest najczęściej odwiedzanym zabytkiem świata, czy jednak będzie tak samo popularna w Internecie? Już niedługo dostaniemy odpowiedź na to pytanie.

One Response to Nowości w Google Street View

  1. Anetka pisze:

    Maże, żeby zostać uwiecznioną na takim zdjęciu i być sławną w necie, hehe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *