Technologia komputerowa w naszym życiu

Od momentu, gdy komputery stały się ogólnodostępne w naszym życiu minęło niewiele czasu. Jednak technologia ta tak bardzo się rozwinęła, że dziś znajduje ona zastosowanie w większości urządzeń używanych przez nas codziennie. More »

Nowości w Google Street View

Wszyscy wiemy, że firma Google udostępnia nam mapy całego świata. Oprócz zwykłych map, mamy tam możliwość przeglądania miast w rzeczywistych kolorach i kształtach. Jednak od kilku lat wprowadzono jeszcze jedną innowację: Google Street View. Aplikacja ta umożliwia przeglądanie miast i obszarów w trójwymiarze w charakterze osoby poruszającej sie po drogach tych miejsc. More »

Co robić gdy zalejemy nasz sprzęt ...

Co robić gdy zalejemy nasz sprzęt elektroniczny (komputery, laptopy, ipady itp.). No właśnie jest to bardzo trudne pytanie. Niejednokrotnie spotykamy się z tego typu problemem. Jednak najpierw skupmy się co można zrobić jeśli zostanie zalany powiedzmy laptop. More »

 
POST single

Potęga internetu

Internet – każdy z nas zna to słowo. Arcydzieło XX wieku, które zdobyło ogromną rzeszę fanatyków. Szacuje się, że dostęp do Internetu posiada już co druga osoba na świecie. Jego powstanie było przypadkowe. Dzięki fanatykom komputerowym, którzy chcieli wymieniać się plikami pomiędzy urządzeniami. Połączyli je za pomocą kabla. Po pewnym czasie, do połączenia dokładano kolejne komputery, a gdy ich ilość gwałtownie wzrosła zauważono, że zjawisko to pozwala na przyspieszenie pracy w biurze czy szkole. Następnie dołączyły do tego serwery i tak właśnie zaczęła rosnąć pajęczyna Internetu.

Aby móc „zobaczyć” Internet potrzebujemy stron internetowych. Witryny WWW to miejsca, które pokazują nam informacje lub dane, abyśmy mogli je pobrać, przeczytać lub oglądnąć. Strony internetowe to ta widoczna część Internetu. Po drugiej stronie mamy szereg połączeń kablowych lub radiowych, Terabajty danych na serwerach i miliony osób, które za pośrednictwem komputerów lub urządzeń mobilnych, wymieniają ze sobą pliki.

XXI wiek to rozwój usług internetowych. Do najpopularniejszych zaliczamy:

 •  poczta elektroniczna;
 •  hostingi WWW;
 •  serwery FTP i SMTP;
 •  VoIP, czyli telefonia internetowa;
 •  telewizja internetowa;
 •  radio internetowe;
 •  bankowość internetowa;
 •  IRC, czyli rozmowy tekstowe;
 •  sklepy internetowe;
 •  aukcje internetowe;
 •  gry online.

Ogromna ilość i różnorodność usług sprawiła, że Internet znalazł tak wielu sympatyków. Obecnie, za pośrednictwem Internetu możemy zrobić dosłownie wszystko.

Musimy oczywiście pamiętać, że potrzebujemy jeszcze urządzenia, które umożliwi nam dostęp do sieci. Zaawansowana technologia sprawiła, że już nie musimy posiadać komputera, aby móc surfować po stronach WWW, dziś wystarczy nam telefon, smartfon, iPad, tablet, notebook lub laptop. Większość tych, obecnie dostępnych na rynku urządzeń posiada funkcję łączenia się z siecią poprzez wifi – czyli bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Społeczeństwo naukowców sądzi, że obecne społeczeństwo urodzone w XXI wieku, jest populacją Internetu. Dzieci od najmłodszych lat „karmione” są zaawansowaną technologią i gadżetami świata elektroniki.

One Response to Potęga internetu

 1. Wacek pisze:

  No tak, potęga, czy ja wiem. Ważne, aby każdy z nas umiał z tych narzedzi korzystać racjonalnie i w takich celach do jakich zostały stworznone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *