Technologia komputerowa w naszym życiu

Od momentu, gdy komputery stały się ogólnodostępne w naszym życiu minęło niewiele czasu. Jednak technologia ta tak bardzo się rozwinęła, że dziś znajduje ona zastosowanie w większości urządzeń używanych przez nas codziennie. More »

Nowości w Google Street View

Wszyscy wiemy, że firma Google udostępnia nam mapy całego świata. Oprócz zwykłych map, mamy tam możliwość przeglądania miast w rzeczywistych kolorach i kształtach. Jednak od kilku lat wprowadzono jeszcze jedną innowację: Google Street View. Aplikacja ta umożliwia przeglądanie miast i obszarów w trójwymiarze w charakterze osoby poruszającej sie po drogach tych miejsc. More »

Co robić gdy zalejemy nasz sprzęt ...

Co robić gdy zalejemy nasz sprzęt elektroniczny (komputery, laptopy, ipady itp.). No właśnie jest to bardzo trudne pytanie. Niejednokrotnie spotykamy się z tego typu problemem. Jednak najpierw skupmy się co można zrobić jeśli zostanie zalany powiedzmy laptop. More »

 
POST single

Technologia komputerowa w naszym życiu

Od momentu, gdy komputery stały się ogólnodostępne w naszym życiu minęło niewiele czasu. Jednak technologia ta tak bardzo się rozwinęła, że dziś znajduje ona zastosowanie w większości urządzeń używanych przez nas codziennie.

Oprogramowania komputerowe znajdują się w bardzo wielu urządzeniach. Małe układy scalone decydują o bezpieczeństwie jazdy samochodem, o tym, czy nasza pralka funkcjonuje prawidłowo. To im zawdzięczamy to, ze możemy komunikować się z osobami na odległość za pomocą telefonu lub Internetu.

Jednak czy ta technologia nie wyprzedzi kiedyś nas samych? Tyle przecież mówi się o potężnych mocach obliczeniowych superkomputerów. Czy, a raczej kiedy powstanie sztuczna inteligencja? Kiedy to komputerem nie będziemy sterować my, a on sam? Scenariusz jak z science fiction ale bardzo prawdopodobny.

Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie podejrzewał, że obecne urządzenia będą tak inteligentne. Więc skąd my możemy wiedzieć, co czeka nas za kilkadziesiąt lat? Wiele osób głosi, że musimy szykować się na walkę z stworzonymi przez nas robotami. Być może kiedyś okaże się, że mają oni rację.

One Response to Technologia komputerowa w naszym życiu

  1. Wicek pisze:

    Bez nowoczesnych technologi to jesteśmy niczym. Tyle w temacie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *