Technologia komputerowa w naszym życiu

Od momentu, gdy komputery stały się ogólnodostępne w naszym życiu minęło niewiele czasu. Jednak technologia ta tak bardzo się rozwinęła, że dziś znajduje ona zastosowanie w większości urządzeń używanych przez nas codziennie. More »

Nowości w Google Street View

Wszyscy wiemy, że firma Google udostępnia nam mapy całego świata. Oprócz zwykłych map, mamy tam możliwość przeglądania miast w rzeczywistych kolorach i kształtach. Jednak od kilku lat wprowadzono jeszcze jedną innowację: Google Street View. Aplikacja ta umożliwia przeglądanie miast i obszarów w trójwymiarze w charakterze osoby poruszającej sie po drogach tych miejsc. More »

Co robić gdy zalejemy nasz sprzęt ...

Co robić gdy zalejemy nasz sprzęt elektroniczny (komputery, laptopy, ipady itp.). No właśnie jest to bardzo trudne pytanie. Niejednokrotnie spotykamy się z tego typu problemem. Jednak najpierw skupmy się co można zrobić jeśli zostanie zalany powiedzmy laptop. More »

 
POST single

Jak dbać o swój komputer?

Komputer – jak każde inne urządzenie  wymaga ciągłej konserwacji i dbałości. Używamy go codziennie, nieraz przez długi czas, dlatego też ulega on zniszczeniu. Jednak, w temacie komputerów, konserwacja odbywa się w dwóch płaszczyznach: systemowej i sprzętowej.

KONSERWACJA SPRZĘTU

Zarówno komputer stacjonarny jak i laptop posiada podzespoły. To od nich zależy poprawne działanie urządzenia. Jak wiemy, podzespoły komputera ulegają nagrzewaniu. Spowodowane jest to wieloma połączeniami elektronicznymi. Biegnący przez nie prąd powoduje ich rozgrzanie. Dlatego też w jednostkach centralnych komputerów stacjonarnych i laptopów wykorzystywane są systemy chłodzenia, które to mają odprowadzać ciepło aby zapobiegać przegrzaniu elementów elektronicznych. Rozróżniamy chłodzenie pasywne i aktywne, chociaż to pierwsze jest już bardzo rzadko stosowane. Podzespoły komputera chłodzą wentylatory, które to wprawiają powietrze w ruch, czyli przenoszą zabrudzenia, głównie kurz, który osiada na elementach elektronicznych, powodując ich jeszcze szybsze nagrzewanie. Dlatego też powinniśmy regularnie odkurzać wnętrze komputera z wszelkich nieczystości. Regularnie powinniśmy także sprawdzać połączenia kablowe w przypadku komputerów stacjonarnych i działanie baterii oraz ładowarki w przypadku laptopów.

KONSERWACJA SYSTEMU

To system operacyjny umożliwia nam pracę na komputerze. Jest interfejsem pomiędzy człowiekiem, a maszyną. Jednak stale użytkowany wymaga pewnych czynności, które usprawnią jego działanie i zapobiegną błędom oraz usterkom.
Oprogramowanie antywirusowe – powinno cały czas być uruchomione. Okresowo, przynajmniej dwa razy w roku powinniśmy wykonywać pełne skanowanie systemu, aby pozbyć się wirusów, któe to są nieuniknione podczas korzystania z Internetu. Jak głoszą specjalisty z firmy naprawa komputerów Zielona Góra, ważne jest także regularne „odśmiecanie” systemu.
Usuwanie zbędnych plików – Podczas pracy na komputerze, a głównie w czasie przeglądania stron WWW, na naszym dysku zapisuje się mnóstwo, niepotrzebnych danych. Za pomocą specjalnego, darmowego oprogramowania, dostępnego w sieci, będziemy mogli usunąć niepotrzebne pliki, powiększając tym samym przestrzeń dyskową i usprawniając działanie systemu. Także nieużywane programy i aplikacje powinny być usuwane.

Warto dbać zarówno o system jak i podzespoły komputera. W razie usterki, naprawy często bywają skomplikowane i nie możemy ich dokonać sami, natomiast oddanie komputera do specjalistycznego serwisu wiąże się z dość dużym wydatkiem.
Naprawa komputerów Zielona Góra na swojej stronie: http://www.naprawa-komputerow.zgora.pl, zamieszcza wiele ciekawych porad w temacie konserwacji sprzętu komputerowego. Warto zapoznać się z takimi poradami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *