Technologia komputerowa w naszym życiu

Od momentu, gdy komputery stały się ogólnodostępne w naszym życiu minęło niewiele czasu. Jednak technologia ta tak bardzo się rozwinęła, że dziś znajduje ona zastosowanie w większości urządzeń używanych przez nas codziennie. More »

Nowości w Google Street View

Wszyscy wiemy, że firma Google udostępnia nam mapy całego świata. Oprócz zwykłych map, mamy tam możliwość przeglądania miast w rzeczywistych kolorach i kształtach. Jednak od kilku lat wprowadzono jeszcze jedną innowację: Google Street View. Aplikacja ta umożliwia przeglądanie miast i obszarów w trójwymiarze w charakterze osoby poruszającej sie po drogach tych miejsc. More »

Co robić gdy zalejemy nasz sprzęt ...

Co robić gdy zalejemy nasz sprzęt elektroniczny (komputery, laptopy, ipady itp.). No właśnie jest to bardzo trudne pytanie. Niejednokrotnie spotykamy się z tego typu problemem. Jednak najpierw skupmy się co można zrobić jeśli zostanie zalany powiedzmy laptop. More »

 
POST single

Szkolenia IT Microsoft SQL Server 2008

Z minuty na minute na rynku przedstawiane są nowatorskie rozwiązania z branży informatycznej,wszystko to dzięki dynamicznie rozrastającej się branży którą jest informatyka. Tak dynamiczny rozwój jest rezultatem nieprzerwanej potrzeby wdrażania innowacyjnych udogodnień tak aby nasze bytowanie stawało się  na każdym kroku prostsze a nasza praca coraz to wygodniejsza. W aktualnych czasach każda firma jest ściśle powiązana z branżom informatyczną , jest to konieczność,albowiem zapewne nie jesteśmy w żaden sposób zobrazować sobie żeby jakakolwiek firma mogła funkcjonować należycie bez takich fundamentalnych rozwiązań jak np. komputer stacjonarny, sieć internet. To elementy podstawowe bez których dzisiejsze funkcjonowanie jest wręcz niemożliwe.


Ten cały przebieg komputeryzacji który tak niezwykle nam pomaga w dowolnej dziedzinie  naszego funkcjonowania,stworzył także potężny rynek pracy na którym każdy człowiek może się odnaleźć ,jednakże niezmiernie trudno jest się na nim utrzymać.
Wynika to z ogromnie dynamicznego tempa wcielania nowych projektów ,i każdy kto pragnie być rzetelnym pracownikiem w tej dziedzinie musi cały czas kształcić się aby móc sprostać wyzwaniom swojej pracy
W tym artykule spróbujemy ukazać bardzo ważny składnik całego rynku którym jest przedsiębiorstwo Microsoft.
Jak wszyscy wiemy przedsiębiorstwo Microsoft ma bardzo duży udział w rynku. Stworzony przez tą jednostkę system Microsoft Windows użytkowany jest przez dużą część użytkowników indywidualnych  jak i przez przedsiębiorstwa.
Właśnie z tego powodu postanowiliśmy w tym tekście przedstawić charakterystykę   kursu który mówi o administracji baz danych Microsoft SQL Server 2008
Microsoft SQL Server – jest to system który pozwala na zarządzanie bazą danych. Jest to główny system Microsoft do baz danych dlatego też jest tak niezwykle ważny. Charakteryzuje się tym iż język zapytań buduje się za pomocą Transact-SQL.
Decydującym celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z wiadomościami mówiącymi o administracji serwerów. Mamy tu na myśli instalację oraz konfigurację serwera aż po  zaawansowane przedsięwzięcia administracyjne.
Szkolenie to jest przeznaczone dla informatyków zajmujących się administracją baz danych , a także dla osób którzy interesują się problematyką zarządzania serwerem baz danych Microsoft SQL.
Po ukończonym kursie osoba powinna poprawnie wykonać:
-instalację i konfigurację SQL Server 2008
-kopie zapasowe baz danych
-importowanie i eksportowanie danymi
-automatyzację zadań
-proces administrowania serwerami połączonymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *