Technologia komputerowa w naszym życiu

Od momentu, gdy komputery stały się ogólnodostępne w naszym życiu minęło niewiele czasu. Jednak technologia ta tak bardzo się rozwinęła, że dziś znajduje ona zastosowanie w większości urządzeń używanych przez nas codziennie. More »

Nowości w Google Street View

Wszyscy wiemy, że firma Google udostępnia nam mapy całego świata. Oprócz zwykłych map, mamy tam możliwość przeglądania miast w rzeczywistych kolorach i kształtach. Jednak od kilku lat wprowadzono jeszcze jedną innowację: Google Street View. Aplikacja ta umożliwia przeglądanie miast i obszarów w trójwymiarze w charakterze osoby poruszającej sie po drogach tych miejsc. More »

Co robić gdy zalejemy nasz sprzęt ...

Co robić gdy zalejemy nasz sprzęt elektroniczny (komputery, laptopy, ipady itp.). No właśnie jest to bardzo trudne pytanie. Niejednokrotnie spotykamy się z tego typu problemem. Jednak najpierw skupmy się co można zrobić jeśli zostanie zalany powiedzmy laptop. More »

 
POST single

Zarządzanie dokumentami – szkolenia IT dla pracowników

 

Administracja dokumentów przedsiębiorstwa kojarzy się z ogromną odpowiedzialnością finansową, dlatego że uszkodzenie, stracenie, nieodpowiednie zarządzanie którym rezultatem jest ujawnienie dokumentów osobom nie upełnomocnionym do tego, może zakończyć się wieloma problemami dla jednostki gospodarczej nie tylko pieniężnymi ale także prawnymi. Państwo  wymaga od wszystkich przedsiębiorstw jak najefektywniejszej organizacji dokumentów, niektóre z nich należy przetrzymywać nawet przez okres 5 lat na przykład faktury.

Przez ten okres materiały te  muszą być dokładnie magazynowane, nie mogą być utracone gdyż w takich wypadkach mogą zostać narzucone przez instytucje podatkowe już wcześniej wymienione obciążenia finansowe a także prawne. Jeżeli firma ma na co dzień styczność z dużą liczbą dokumentów zawierających dane na temat swoich klientów musi wziąć pod uwagę, że ochronę nad adekwatnym  przebiegiem administracji  i  przetwarzania tych danych wykonuję „Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów” a także instytucje prywatne, które reprezentują prawa klienta, dostarczają informacje o jego przywilejach.
W współczesnych czasach ponad 90 procent  ważnych dla przedsiębiorstwa treści gromadzi się w rożnego rodzaju dokumentach. Informacja ta doskonale przedstawia jak istotne dla dobrego działania firmy ma dobry proces zarządzania dokumentami.
Wprowadzenie nowoczesnych systemów umożliwia na obniżenie w dużym stopniu wydatków, przez zmniejszenie liczby zatrudnionych osób odpowiedzialnych za te czynności.
Kolejnymi plusami odpowiedniego systemu jest szybkie i efektywne działanie przedsiębiorstwa, odpowiednia ochrona dokumentów biznesowych, wzrost możliwości wyszukiwania treści.
Celem szkolenia dotyczącego systemów zarządzania dokumentami firmowymi jest nabycie przez kursantów użytecznych kwalifikacji które będą wartościowe przy doborze i wcielaniu dobranych systemów administrowania materiałami, tzw. „DMS”- z języka angielskiego Document Management System.
Szkolenie to jest świetnym wyjście dla pracowników  zarówno w micro przedsiębiorstwach jak również w instytucjach, którzy odpowiedzialni są właśnie za proces zarządzania dokumentami firmowymi.
Większość firm  proponujących kursy dla ludzi pracujących  wdraża co raz więcej uproszczeń  na przykład: prowadzenie zajęć w weekendy.
W następnych publikacjach postaramy się przedstawić wam następne interesujące kursy z branży informatycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *