Technologia komputerowa w naszym życiu

Od momentu, gdy komputery stały się ogólnodostępne w naszym życiu minęło niewiele czasu. Jednak technologia ta tak bardzo się rozwinęła, że dziś znajduje ona zastosowanie w większości urządzeń używanych przez nas codziennie. More »

Nowości w Google Street View

Wszyscy wiemy, że firma Google udostępnia nam mapy całego świata. Oprócz zwykłych map, mamy tam możliwość przeglądania miast w rzeczywistych kolorach i kształtach. Jednak od kilku lat wprowadzono jeszcze jedną innowację: Google Street View. Aplikacja ta umożliwia przeglądanie miast i obszarów w trójwymiarze w charakterze osoby poruszającej sie po drogach tych miejsc. More »

Co robić gdy zalejemy nasz sprzęt ...

Co robić gdy zalejemy nasz sprzęt elektroniczny (komputery, laptopy, ipady itp.). No właśnie jest to bardzo trudne pytanie. Niejednokrotnie spotykamy się z tego typu problemem. Jednak najpierw skupmy się co można zrobić jeśli zostanie zalany powiedzmy laptop. More »

 
POST single

Proces personalizacji dokumentów

W Obecnej Polsce mieszka ok trzydzieści osiem milionów ludzi, nie jest to jakaś bardzo duża liczba porównywając ją do liczby obywateli takich państw jak Ameryka, Chiny, czy Indie, lecz gdy weźmiemy pod uwagę strukturę działania państwa, to niniejsza wielkość sprawia ogromne wrażenie. W naszym materiale przedstawimy jeden z najważniejszych procesów , dzięki któremu społeczeństwo składające się z tak ogromnej ilości jednostek zdoła prawidłowo funkcjonować.

Personalizacja dokumentów polega na nadaniu danemu dokumentowi cech indywidualnych dla każdej osoby. Najprostszym wzorem jest dokument tożsamości-dowód osobisty, który jest przymusowym rodzajem dokumentu dla każdego obywatela Polski po 18 roku życia.

Cechami indywidualnymi dzięki którym dokument nabiera wartości są informacje o osobie ubiegającej się np. numer dowodu osobistego, imię, nazwisko a także zdjęcie.Metodą odpowiedzialną za umieszczenie informacji na dokumencie jest grawerowanie laserem oraz metoda biometryczna, która pełni funkcję ochrony (biometria zajmuje się pomiarami gatunku ludzkiego w celu sprecyzowania jego cech charakterystycznych przez co odnalazła zastosowanie w weryfikacji tożsamości dowodów ,oraz identyfikacji)
Personalizacji ulega wszelki dokument o wartości prawnej na przykład prawo jazdy, paszport, dowód rejestracyjny .
Dzięki rozwojowi technik istnieje dodatkowo opcję nadania cech indywidualnych dowolnym dokumentom z wykorzystaniem przeróżnych czcionek, oraz elementów grafiki jak na przykład mapa bitowa(jest to zestaw bitów przez co istnieje możliwość odwzorowania elementów grafiki), również składników grafiki wektorowej.
Sposób ten jest coraz to regularniej stosowany przez przedsiębiorstwa w zamiarach efektywniejszego reklamowania swojej aktywności na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *