Technologia komputerowa w naszym życiu

Od momentu, gdy komputery stały się ogólnodostępne w naszym życiu minęło niewiele czasu. Jednak technologia ta tak bardzo się rozwinęła, że dziś znajduje ona zastosowanie w większości urządzeń używanych przez nas codziennie. More »

Nowości w Google Street View

Wszyscy wiemy, że firma Google udostępnia nam mapy całego świata. Oprócz zwykłych map, mamy tam możliwość przeglądania miast w rzeczywistych kolorach i kształtach. Jednak od kilku lat wprowadzono jeszcze jedną innowację: Google Street View. Aplikacja ta umożliwia przeglądanie miast i obszarów w trójwymiarze w charakterze osoby poruszającej sie po drogach tych miejsc. More »

Co robić gdy zalejemy nasz sprzęt ...

Co robić gdy zalejemy nasz sprzęt elektroniczny (komputery, laptopy, ipady itp.). No właśnie jest to bardzo trudne pytanie. Niejednokrotnie spotykamy się z tego typu problemem. Jednak najpierw skupmy się co można zrobić jeśli zostanie zalany powiedzmy laptop. More »

 
POST single

Repozytorium

W dzisiejszych czasach mamy możliwość wyboru własnej ścieżki wykorzystując lub nie najnowsze nowiny technologiczne, co dzień stoimy przed wyborem,a wszystko z powodu nieustająco rozwijającej się  technologii. W tym materiale nie będziemy rozmyślać nad tym dlaczego „kowalski” nabył zwykły zegarek jeśli posiadał opcje zakupienia najnowszego produktu jakim jest smartwatch.
Ten tekst w pełni poświęcony będzie problematyce repozytorium ,a dokładniej mówiąc postaramy się pokazać wam zalety aktywnego korzystania z uporządkowanych baz danych.
Na początku powiemy czym w rzeczywiście jest to kolejne rozwiązanie technologiczne które ma na celu ułatwić nam nasze funkcjonowanie.


Repozytorium – jest to obszar w którym mamy możliwości magazynowania swoich plików, nie mamy tu namyśli jakiś plików archiwalnych, czy tak zwanych chmur(to także nowe rozwiązanie którego najistotniejszym zadaniem jest  magazynowanie naszych plików na serwerach)elementem odróżniającym jest rozwiązanie które zapewnia opcja bezproblemowego i bardzo szybkiego udostępnienia plików.
W takich bazach danych posiadamy opcje dysponowania plikami audio,video,dokumentami elektronicznymi, oraz plikami w formie graficznej.
Jest to na tyle rozpowszechniony projekt iż w naszym kraju powstaje dużo repozytoriów instytucjonalnych wykorzystywanych przez przedsiębiorstwa, uczelnie i przez różnego rodzaju  instytucje. Doskonałym założeniem jest tworzenie dokładnie takich modeli magazynów danych w większych firmach ,poprzez to przepływ informacji w przedsiębiorstwie jest dużo lepszy.
Wukorzytanie repozytorium poprawiło także system nauki, poprzez dużo lepszą dostępność wszelkich książek,materiałów w sieci internet.Kształcenie stało się dużo łatwiejsze, zatem  jeśli jesteś na etapie edukacji warto spróbować korzystać z okazałych baz danych którymi są repozytoria.
Trzeba dodatkowo pamiętać że repozytoria dają opcję publikowania swoich artykułów, dzięki temu są łatwo dostępne dla znacznej liczby użytkowników, jest to bardzo dobry sposób na dobrom promocję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *